Sigortalı Evden Eve Nakliyat

esenyurt sigortalı evden eve nakliyatEvden eve nakliyat konusunda en büyük risk taşınırken olası bir kazanın yaşanmasıdır. Bu gibi durumların önüne geçilmesi adına sigortalı evden eve nakliyat hizmetleri tercih edilmelidir. Sigortalı evden eve nakliyat hizmetlerinde hangi kapsamda sigortalar kullanılıyor ve bunların içerikleri hakkındaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

               Nakliyat Sigortaları Nelerdir?

               Nakliyat sigortaları kapsam dahilinde bakıldığında 3 başlık altında incelenebilir. Bunlar dar geniş ve tam zayi olmak üzere farklı kazaların varlığı ile ilişkilendirilmiş sigorta teminatlarıdır.

               Dar Teminat

               Nakliye esnasında doğal nedenlerden dolayı (çığ, heyelan, yıldırım düşmesi, aracın devrilmesi vs..) uğranılacak zararı karşılayan teminat olup, isminden de anlaşılacağı üzere kısıtlı bir koruma sağlamaktadır.

               Geniş Teminat

               Nakliyatı yapılacak olan eşyaların taşınmaya başladığı noktadan, taşınacağı yere kadar meydana gelebilecek tüm riskleri karşılamayı temin eden geniş teminat, oldukça maliyetlidir. Bu yüzden hiçbir nakliyat firması geniş teminat ile yapılacak olan bir sigorta sözleşmesine yaklaşmamaktadır. Kullanım alanı ise ambalajı açılmamış değerli eşyaların taşınmasında başvurulan bir teminat şeklidir.

               Tam Ziya

               En kısıtlı sınırlamaya sahip olan teminat çeşidi bu olup nakliyat firmalarınca en fazla tercih edilen sigorta olduğu söylenebilir. Kısmi hiç bir hasarın temini söz konusu olmadığı gibi kapsamı şu şekildedir:

               ” Taşınan eşyanın, taşıyan araç ile birlikte tamamen ziyan olması durumunda hasarın karşılanmasını esas alır”

               Gördüğünüz üzere 3 kapsamda da çizilme ve eşyaların deforme olması ile ilgili bir madde bulunmadığı gibi böyle bir sigorta kapsamının varlığı söz konusu değildir…

               Sonuç Olarak

               Eğer eşyalarınızın bu anlamda çizilmesinden yana endişe taşıyorsanız sigortalı evden eve nakliyat seçeneklerinden ayrıca karşılıklı bir sözleşme imzalamalısınız. Aksi halde olası bir kaza durumunda zor durumlarda kalabilir hak iddia edemeyebilirsiniz. Tüketici olarak bunu bilmek en doğal hakkınız olduğunuz gibi sigortalı Yeşilpınar evden eve nakliyat firmaları tercihlerinizde iş ahlakına sahip firmaları tercih etmeniz bu anlamda faydanıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir